sobota 29. decembra 2012

2008 Yue Guang Bai

Predo mnou leží ešte veľký kus prázdnin a koláča jedného raritného čaju. Tento čaj má zvláštne zaradenie, často sa stretávame s tým, že je to tzv. biely pu-erh. Ono zvykne niesť ešte aj košatý názov "Biely mesačný svit" a píše sa, že nie sušený ako kvalitné shengy na slnečnom svite, ale v tme za "mesačného svitu" čo je asi až príliš romantické :)


Čaj je lisovaný do 100g útleho koláčika, ktorý som asi pred rokom zakúpil v čajovni, ale dnes už ho tam určite nemajú. Teda ak by niekto chcel tento čaj si zadovážiť, tak ho nájde na českom e-shope shengmu.cz.

Zohriaté lístky majú veľmi príjemnú sladkú medovú kvetinovú vôňu, ktorá až nápadne pripomína jeden sirup proti kašlu - Thymomel.


Tento veľmi špecifický pu-erh dáva veľké množstvo plných medovo sladkých bylinkovo kvetinkových nálevov, v ktorých po chvíli sa vyplaví jemná horkosť. Farba nálevu je priehľadná a veľmi tmavá na svetlé pu-erhy, pripomína medenú/žlto hnedú farbu.  


Mao cha koláča tvoria dvojfarebné biele ochlpené tipsy, ktoré sú v kontraste s tmavými listami. Ten tmavý list je veľmi zvláštny lebo pôsobí veľmi pevne priam až tak voskovo čo sa pevnosti týka. Pripomína listy z oolongov, ktoré sú tiež nie veľmi pružné.


Čaj bol lisovaný niekedy na jar roku 2008, čo je dnes už 4 roky starý trochu vyzretý čaj. Oblasť, z ktorej pochádza je Jinggu.

Veľmi zaujímavý a špecifický čaj, ktorý nemá obdobu so žiadaným iným čajom čo som kedy pil.

1 komentár:

  1. Tento caj mam naozaj rad :) Skus niekedy zabehnut do cajoveho domu na radlinskeho, maju ho tam, sypany, porovnaval som kolac a sypany a mne viac chuti sypany. Ma jemnejsiu a taku, povedal by som vyvazenesiu chut ako kolac. A ziadna horkost,ani minimalna :)

    OdpovedaťOdstrániť