utorok 26. februára 2013

Pu-erh.sk: BaDa 2008

Mam taký pocit, že BaDaShan je oblasť, z ktorej mal možnoť piť asi najviac odrôd (možno ešte YiWu). Sú to celkom zvláštne čaje. Môj prvý dotyk s touto oblasťou bola BaDa z jari 2012, tá ma musím povedať, v tom čase moc neoslovila.

I think that BaDaShan is the area from which I have had opportunity to taste the most. They are strange shengs. My first touch with Bada was BaDa 2012 which did not impress me in that time.


Tento pu-erh je už trochu odležaný a to sa prejavuje už pri letmom ovoňaním a porovnaním s tohoto ročnou jesennou, vôňa je ťažšia tzv. lesná - drevnatá, listnatá, či živicová a trochu tvarovaná trávnatými tónmi.

This piece is little bit mature and it is possible to observe just in quick smell. Compare it with the 2012 autumn is much more bitter and stronger. The smell I would characterize as woody, leafy, resinous and little bit shaped by grassy tone.   


Chuťovo je tento čaj trochu neistý, nie je raritný čaj, ktorý by bol zapamätateľný, žiadna ochromujúca chuť. Z počiatku prevažujú lesnaté drsnejšie tóny, ktoré vytvárajú pozadie pre niečo ako jemnú priam až jahodovú chuť. Aftertase nie je veľmi razantný a ťažko sa dá popísať.

From the taste point of view it is absolutely not a rarity or tea which is memorable nor fascinating taste. From the begging are dominant woody and bitter tones which create background for something like a strawberry taste. The aftertaste is not easy to describe, but it is sweet.


Zaujímavú možno až anomáliu som zacítil asi po 5 náleve, kedy chuť pripomínala niečo ako posledný už trochu vypratý nálev japonských čajov. Nálev farebne nebol žiadny zelený čaj, ale pekne tmavo-oranžový. Celkovo, hodnotím tento čaj ako zaujímavý chuťovo prijateľný.

The interesting thing I observed about the 5 infusion when the taste remind me Japanese teas. The color is dark-orange. I consider BaDa 2008 as an fine tea :)  

2 komentáre:

  1. Ahoj,
    přijde mi, že Bada puerhy jsou zamlada docela zelené - tj. že není tak neobvyklé, že ti to připomíná japonce.

    Jinak pěkný blog, ať se daří!
    Jakub

    OdpovedaťOdstrániť