sobota 2. februára 2013

Pu-erh.sk: Sencha Harukaza

Po sérií archívnych čajov a to hlavne sheng puerhoch sa presúvam na vzorky zelených Japoncov z pu-erh.sk. Prvým sa stala Sencha Harukaza pôvodom z Shizuoka, Nunosawa čo znamená, že je od uja Katahiru. Jedná sa o blend troch rôznych kríkov Yabukita 75%, Okumidori 15% a Kurasawa 10%.

Keďže som mal 5g vzorku a 200ml kyusu tak som bol priam nútený použiť všetok čaj. Preto som volil rýchle zlievania pri asi 60°C. 

After a period of archive teas, mostly sheng pu-erhs, I move on Japanese samples from pu-erh.sk. The first is Sencha Harukaza from  Shizuoka, Nunosawa which means that is from Mr. Katahiru. This tea is a blend of three different bushes  Yabukita 75%, Okumidori 15% a Kurasawa 10%.

However, I have a 5g sample and 200ml kyusu I used the whole sample and because of that I had to decant it quickly.     


Prvý nálev bol teda zliaty po jednej minúte. Rovno môžme povedať, že táto sencha (možno práve pre mňa netypické dávkovanie) bola úplne atypická. Prímorský ráz toho čaju sa vymykal môjmu obrazu o senchi. Tento prvý nálev bol horký tak, že dokázal paralyzovať jazyk ale hneď ho aj "pustil" a pocítil som kyslasto-horkú chuť pripomínajúcu grep, ktorý sa niesol ešte dlho v dochuti.

The first infusion was brewed just one minute. This sencha is completely different from the all senchas I have ever drank. The taste was absolutely atypical. It remind me sea. This infusion was such a bitter that it parallelized my thong and I felt a grape taste. Grape taste was also present in the aftertaste.      


Druhý nálev bol asi najsilnejší lúhoval sa minútu a pol. Ešte intenzívnejšia horko-kyslosť s stále prítomným morským/riasovým podtónom.

Farba nálevu bola príjemne svetlo zelená a plná drobných úlomkov takže pôsobil takmer nepriehľadne. Listy, ešte v suchom stave, boli veľmi tenké smaragdové ihličky. Po ich následnom vylúhovaní bolo vidieť, že sú nasekané/polámané čo bolo asi zapríčinené tým, že vo vzorkovom obale sa asi "prirodzene" nadrvili a ich farba bola svetlo zelená.

The second infusion was the strongest one. It was brewed one and half minute and the taste was more intensive and spicy with the sea tone.

The color was nice light green and full of small particulates so it was almost not transparent. The dry leafs were thin emerald needles.


Na záver asi toľko, jedná sa o trochu inú senchu aké som mal možnosť doteraz ochutnať. Ak by ste mali o ňu záujem tak na stránke pu-erh.sk ju nájdete.

In the conclusion, this is from my point of view a completly different sencha which I had ever tasted. In a case of interest you can find it on pu-erh.sk.

2 komentáre:

  1. Já jí připravoval následovně: 3g na 80ml shiboridashi, voda 80°C a louhoval první nálev 20, druhý 10, třetí 20 a výsledek byl dost radikálně jiný ... ono u japonců je druhý nálev občas brutalita. Podle popisu chuti soudím že se ten čaj přelouhoval. Sencha jinak znamená sekaný čaj a tak jsou lístky nasekané už od výroby, ale nesmí tam být taková ta drť.

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. No prelúhované to asi bolo :) Každý tu Senchu inak pripravuje niekto ju pije takú jemnú bez horkosti iný si z toho robí čajový olej.

      Odstrániť