pondelok 6. mája 2013

Formosa Spring LU GU Select Roasted DUNG TI Oolong 2404

Už dlhšiu dobu mi v šuplíku tvrdol tento tmavý pekne prepečený oolong z Taiwanu. Jedná sa o pomerne zaujímavý čaj, ktorý obdržal organizáciou Dong Ding Tea Leaf Production Cooperative Agency hodnotenie Select tea - 2 plum blossoms.

For a long time in my locker had been stored this nice dark roasted oolong from Taiwan. It is an interesting tea because it received from Dong Ding Tea Leaf Production Cooperative Agency prize Select tea - 2 plum blossoms.


Pomerne silné pečenie sa odzrkadľuje na všetkých charakteristických vlastnostiach tohto čaju. Vôňa je doslovne pripomínala čerstvo upečený ovocný sladký koláč.

It is strong roasted which was present on character of this tea. The smell remind me a raw baked fruity sweet cake.


Chuť bola pomerne komplexná skladajúca sa z dvoch častí: pečenej časti, ktorá má maslový charakter a dalo by sa to prirovnať ku maslovým sušienkam a na druhej strane krásne plné sladké ovocno medové tóny.

The taste is complex and is made of two parts: roasted part which had butter character which I could compare to butter biscuits and on the other hand there are nice full sweet fruity honey tones.


Listy v suchom stave boli zrolované to tmavých guľôčok. Po ich vyluhovní sa roztvorili do veľkých uhladených pomerne zachovaných a pevných listov, ktoré mali jednotnú armádnu tmavo zeleno-šedú farbu. Farba nálevu mala peknú tmavšiu oranžovú farbu.

The leafs before infusions were rolled into small dark balls. After infusion they opened into large and tight leafs which had uniform color - army grey-green color.


Tento čaj som asi pred dvoma mesiacmi zakúpil v jednej z mojich oblúbených bratislavských čajoví Avra Khedabra, kde tento oolong majú (možno už len mali) na pitie, ale aj 30g balenie.

This particular tea I bought in one of my favorite Bratislava teahouses - Avra Khedabra where this has (may be they had) for drinking or 30g pocked.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára