nedeľa 2. júna 2013

2008 Guan Zi Za Man Zhuan

Guan Zi Za Man Zhuan je malá, doslova zlatá tehlička, zlisovaná iba do 50g. Obvykle, keď sú pu-erhy lisované do malých tvarov sú považované a odpísané ako menej kvalitné a chutné čaje. V tomto prípade je to naopak, dokonca, preto ho prirovnávam ku zlatu, je dobrý a je ho málo aby bol zlisovaný do väčšieho formátu.

 Guan Zi Za Man Zhuan is a small golden brick which is molded just into 50g. Usually pu-erhs which are molded into small formants are considered as not very quality and tasty tea. In this case it is different (so because of it I compare it to the gold) it is so good and it was molded just into 50g bricks.


Od roku 2008 je po dnes už 5 rokov zrenia, ktoré bude čo chvíľa úplne zastavené. Mám pocit, že práve takéto shengy sú úplné top pre mňa lebo pomer / kontrast čerstvosti a vyzretosti je veľmi prijateľný. Zo sparených listov saje krásna čistá sladká vôňa s kvetinovo ovocným základom. Po opláchnutí sú v popredí vyzreté tóny.

From 2008 till today it is nice 5 years of ripening and the process will be in short time finished. I feel that this aged shengs are for me the best. The freshness and aging is in good ration and contrast. The warmed up leafs had nice sweet and light smell. After a short risen the mature tones came up.


Dovolil by som si ho až idylicky prirovnať ku ovocnému sadu, kde sa navzájom bijú a doplňujú tri zložky. Ovocná aróma z broskýň a marhúľ, kvetinovo-trávnatá zložka a jemne ale citeľne kôra ovocných stromov.
Dochuť je príjemná a dlhotrvajúca sladká s broskyňovým zakončením.

I compare this sheng to orchard where three bases are in contrast. The fruity aroma from peach and apricot, the floral grassy base and light woody from the fruit trees, those tones / parts are present and create a nice idyllic vision of this sheng. 


Nálev má peknú tmavo oranžovú broskyňovú farbu. Listy sú trochu záhadou či sa jedná o gu shu - nie je to úplne jednoznačné. Je tam veľa fakt veľkých +10cm listov ale ich žilnatosť je značne malá. Jedná sa podľa mňa o veľmi dobrý čaj, ktorý bol k máni na Slávne Čaje, ale už ho tam nemajú (ktovie prečo).

The infusion had darker orange peach color. The leafs were mystery if it is a Gu Shu or not because there were great leafs which length were +10cm but the they were not veined so much. I considerate Guan Zi Za Man Zhuan as a great sheng puerh wich is now sold out from Slavne Caje eshop :)   

2 komentáre:

  1. Na otázku kdo ví proč sis odpověděl sám v anglické verzi - prostě se vyprodal, protože měl dobrý poměr cena / výkon :-) Popíjel jsem ho jen jednou a co si pamatuji tak měl opravdu moc fajn ovocnou dochuť , dokonce poměrně aktivní, takže za mne palec hore.

    OdpovedaťOdstrániť