štvrtok 27. júna 2013

Big Green Tree Yiwu 2001

Keď sa obzerám za svojou skoro ročnou cestou čo som začal so shengami tak som urazil pomerne veľký kus, ochutnal množstvo vzoriek a vypil stovky litrov toho tekutého zlata. Začínal som s patokom menom Hai Chao Sheng Toucha 2010, z ktorého som si uchoval jeden kúsok do archívu. Neskôr som lahodil a stále lahodím mladým shengom, ale čím ďalej tým viacej ochutnávam tie čo majú toho viacej za sebou teda okolo tých 7-14 rokov.

When I turn around on my almost one year long sheng road, I see that I passed through many samples and hundreds of liters of this liquid gold. I started with disgusting Hai Chao Sheng Toucha 2010 then move on young shengs. Now I realize that I am drinking more and more old archive shengs which are 7-14 years old.


Jedným s takých to, čo už má za sebou je aj BGT Yiwu 2001, ktorý pochádza z privátnej produkcie jedného zamestnanca Day (Menghai TF), ktorý bol väčšinu času skladovaný v Guangdongu a neskôr prenesený na Taiwan.

One of those old is BGT Yiwu 2001 which came from private production of one Day employee (Menghai TF) and it was stored most of the time in Guandong and later moved into Taiwan.


Vôňa je vzhľadom na vek a aj preto, že ešte nebol aklimatizovaný (vypáchnutý), pomerne zemitý - pivničný pripomínal koreňovú zeleninu či zemiaky. Na zemitom pozadí bolo jasne cítiť jemná sladké tóny zašlej sviežosti typické pre Yiwu a pekne vyzreté tóny. Chuť tohto shengu je krásna a komplexná. Začína s horkým úvodom zemitého / pivničného charakteru, ktorá sa rozpadne a prejde do vyzretej grafovej časti, ktorá plynule prechádza do melasovej sladkej arómy s až ovocnej dochute pripomínajúca marhule.


The smell is because of age and not being acclimatized smell earthy like potatoes. On the earthy background were possible to clearly smell the light sweet tones of ancient youth of the freshness. The taste is nice and complex. It begins with bitterness with earthy character which lead into nice accomplished tones and later to the sweet molasses with fruity aftertaste.        


Nálev má peknú červenohnedooranžovú farbu. Listy boli fakt obrovské žilnaté jeden najväčší mal velkosť mojej dlane teda niečo okolo 11cm, čo je dosť! Naozaj tento čaj patrí medzi skôsty, ktoré som mal možnosť ochutnať je ho možné dostať na pu-erh.sk... 

The infusion had a nice red-brown-orange color. The leafs were large and veined the largest had something around 11cm, enough! The BGT 2001 is one of the best tea which I have ever tasted. You can find it on pu-erh.sk ...

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára