streda 10. júla 2013

2000 Shu Pu 7262

Po týždni strávenom mimo hektickej Bratislavy som si našiel večer, keď už slnko nepečie, čas na tento shu. Už dlhšiu dobu sa snažím nájsť fakt dobrý uspokojiví starší vyzretejší shu a tak aj preto som do tohto vkladal svoje očakávania.

After a week spent out of hectic Bratislava I found time for this shu at evening when the sun is not shining so intensive. For a long time I am looking for a really nice and satisfactory old shu and with those expectations I drank this tea.


Spočiatku vôňou naznačil, že už má tých 13 rokov, svojou pivničnou trochu zatuhchlou arómou na úvod, ale hneď nasledovali (možno už tradičné) sladké orieškové a smotanové tóny ako poznáme zväčša u mladých shu. Po vypití prvých misiek už bolo pomerne jasné čo je to zač. Najprv jemná horkosť ma uviedla a premenila sa na sladkú "tradičnú" orieškovo-smotanovú kombináciu, ktorá sa ešte dlho niesla a trochu nevýrazne zanikne.

From the beginning the smell showed by earthy tones its 13 years of storage. Then they were followed by nice sweet (maybe traditional) nutty-creamy tones which we are familiar from young good shus. Afer a few cups I knew what is kind of. The first light bitterness introduced me and transformed into traditional sweet nutty-creamy combination.  


Musím uznať, že tento čaj nemá charakter vyzretého odležaného shu omnoho viacej pripomína nejaký dobrý mladý sladký shu, ktorý sa nepreluhováva, je uhladený, vyrovnaný a dáva veľa stabilných nálevu. V niečom mi veľmi pripomínal veľmi dobrý shu Boyou 2009. Vydržal pekných 7 uhladených rovnomerných nálevov, mali peknú tradičnú tmavo červenú až čiernu farbu. Ako už číselné označenie značí jedná sa o 6 grade čo znamená väčší list.

I have to say that this tea do not have character of ripen stored shu pu-erh and much more it remind me some good sweet young shu, which do not have tendentious to be over leaching. It is nice flat, straight and it gives many stable infusions. It has something in common with Boyou 2009. I reached seven stable infusions which had nice dark red almost black color. As the code said it has 6 grade leafs which means large leafs.

3 komentáre:

 1. Pekný príspevok. Len tak ďalej. Mne moc šmakoval 2008 Shu Pu golden brick. Inak, skúšal si už tohtoročné jarné pu-erhy ? Ja zatiaľ len degustujem :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ešte som sa ku nim nedostal a ani najlbližšie dni ich ešte mať nebudem :/ ale teším sa na ne...

   Odstrániť
 2. Jen mne tak napadá, 7262, to je Menghai TF, listová velikost 6 a receptura z roku 72, to je tedy jedna z prvních receptur shu pchu-erů. Muselo být zajímavé ochutnání :)

  OdpovedaťOdstrániť