štvrtok 18. júla 2013

2013 Nepal Ilam Green

Uprostred leta sa čaje nejako nedajú piť. Buď ráno alebo večer kedy je pomerne chladno, ale nie je to úplne ideálne. V tomto mi chýba jeseň, kedy taká ponurejšia a hlavne chladnejšia atmosféra dovoľuje si vychutnať dobrý sheng.  No počas leta nakrátko vždy presedlám na zelené čaje či svetlé oolongy, ale najlepšie sú macerované zelené čaje.

During the summer I somehow cannot drink tea. On the morning or at the evening when the is not so hot is possible to drink tea but it is not ideal. In this the fall is nice especially during cold and gloomy atmosphere when you can savor great sheng. So, during summer I turn to green tea or oolongs but the best are macerated greens.


K tomu to čaju som sa dostal pomerne peknou náhodou, asi pred mesiacom, keď som spolu s mojimi kamarátmi išiel do parku si už tradične dať čaj. Kamarát doniesol namiesto Lu Xue Ya z Čajového domu tento Nepálsky čaj zo slovami, že je veľmi dobrý na maceráciu. Tam mi zachutil.

To this particular tea I got by a random when me and my tea friends dediced to dring Lu Xue Ya my friend came with this Nepal. In the Čajový dom (one slovak tea shop [teatrade]) told him that this is specially good tea for maceration.


Až tento týždeň som mal čas si ho zájsť kúpiť a hneď postupne som si ho pripravil na oba spôsoby jednak "klasicky" luhovaním v horúcej vode ako aj na studeno - macerovať.

Finally this week I found time to buy this Nepal tea. So I prepared on both ways - traditional hot and the cool maceration.


Prekvapil ma hneď veľmi príjemnou vôňou, ktorá v zohriatej konvičke bola krásne sladká s pečeno-trávnato-"zelenkavým"-ovocným charakterom. V popredí vynikala aróma, ktorú by som prirovnal ku vôni kvetov lipy, agátu či gaštanu.

Firstly it amazed me with the smell which in warmed up teapot was nice sweet with cooked-grassy-green-fruity character. In the front was dominating aroma which I compared to the flowers of lime, acacia or chestnuts.


Pri horúcom variante a príprave 5g na 200ml,  1:10, 30, 45, 1:00 a teplote +70°C by som tento čaj charakterizoval, že má nahorklý trávnatý základ, vrch je príjemne sladký kvetinový a telo miestami trochu prázdne, ale inak sladko kyslé. Občas som zacítili medové tóny.

In the hot preparation (5g on 200ml and 1:10, 30, 45, 1:00 and temperature +70°C) I characterized it had bitter-grassy basement, the top is nice sweet and flowery and the body was sometimes empty but sweet and acid with honey tones.


Naopak pri studenej verzií má tento čaj omnoho väčší potenciál vyniknúť ako pri klasickom lúhovaní v horúcej vode. Dokolale hladký jemný, sladký, dominujú sladké kvetinové a ovocné tóny.

However, in the maceration this tea has much greater potential then in hot version.  It was perfectly light, sweet and flowery-fruity tones are dominating.


Listy sú nasekané, jedno liatej sviežo zelenej farby. Nálevy majú zeleno-žltú farbu, v prípade macerovanej varianty iba veľmi jemne zelenkavý. Musím uznať, že výtečný zelený čaj, ktorý je ideálny počas týchto horúcich letných dní v svojej studenej macerovanej vercií, kde vie viacej vyniknúť. Zohnať sa dá v Čajovom dome za prijateľnú cenu.

The leads are cut and one color fresh green color. The infusions have yellow-green color and in a case of maceration just light green. I have to say that is very good green tea which is ideal for maceration in those hot days. You can found it in Čajový dom (teatrade.sk) in good price.

1 komentár:

  1. Je pravda, že v poslední době se objevuje stále víc a víc čajů z "méně tradičních čajových zemí", které jsou velmi dobré. A to je dobře :-)

    OdpovedaťOdstrániť