streda 14. augusta 2013

Pu-erh.sk: YouLe 2013

Po veľmi aspoň pre mňa vydarenom minulom ročníku YouLe som bol preto veľmi zvedavý na tento. Hneď na začiatok môžem povedať, že ma nesklamal.

After a very good last year YouLe I was looking forward and I can say that it did not disappoint me.


Na úvod nás hneď prekvapila veľmi pekná komplexná vôňa, ktorá naozaj zahrňuje širokú škálu ovocných tónov, silno marhuľová, medová, s prvkami ríbezle a až jahodového džemu. Naozaj pekná hutná komplexná a trochu sviežo kyselkavá.

From the begging interested me the smell which was very complex. It fulfill the wide range of fruit tones as strong apricot, honey, currants and strawberry's jam. Very nice strong massive complex smell which was fresh and little bit acid.  


V chuti je už od začiatku prítomná veľmi vyvážená horkosť, ktorá nie je zvieravá či inak nepríjemná. Drží jazyk v zomknutí a len postupne ho púšťa. V úzadí je cítiť guľatú kyslú chuť, ktorá vytvára pekný podtón pre horkosť, na ktorej sa nesie príjemná sladká ovocná aróma, ktorá je zakočená dlhou postupne sa uvoľňujúcou sa horkosťou do maslovej marhuľovej dochute. Na úplnom závere je cítiť ešte niečo ak šupky z kyslých nezrelých zelených jabĺk.

From the begging in the taste was present light and balanced bitterness which was not astringent or other unpleasant. It holds the tongue in the grip and slightly was opening the tongue. In the background was present the round acid taste which creates nice overtone for the bitterness on which is laying the sweet fruity aroma which is closed in a long butter apricot aftertaste. On the terminal end I felt something like peelings from the rare green apple.
    

Zatiaľ zo všetkých vzoriek má najprijateľnejšiu horkosť (teda aspoň pre mňa) a zároveň najsvetlejší nálev. Listy sú pekné žilnaté dalo sa nájsť dosť pomerne celých a veľkých listov.

From the all samples the bitterness seems to me the most pleasant and also it had the lightest infusion. The leafs are nice veined and it was possible to find some whole large leafs.


Musím uznať, že tento ročník ma nesklamal bolo to veľmi príjemné posedenie s mojimi dvoma kamarátmi a ten čaj bol tak lahodný, že prešlo 10 nálevu a my sme si to nestihli ani uvedomiť a pri 11 už došla voda :)

I have to say that this year YouLe is good and I had a nice session with my friends and the tea was so delicious that we drank 10 steppings without any pause, we were just drinking :)

2 komentáre:

  1. Ahoj Matej, pekne fotíš aj píšeš, vecne a krátko, tak sa mi to páči... akurát by si si to mohol občas po sebe aj prečítať. Beware of the Grammar Nazis. :-)

    OdpovedaťOdstrániť