utorok 29. októbra 2013

2013 - Nepal Sandakphu White Delight

Dobrá čajová predajňa sa podľa mňa vyznačuje tým, že svojim zákazníkom ponúka na predaj vzorky, ale to keď nejakú pripojí ku nákupu. Tak som sa ku tomuto trochu možno hybridnému čaju dostal. White Delight nie je v podstate úplne regulérny zelený čaj a to vďaka 20% oxidácií. Avšak medzi svetlé oolongy by som ho aspoň ja osobne neradil.

A good tea shop I consider is a shop which sells samples or give samples as a gift at purchase. So, recieved this hybrid tea. White Delight is not a regular green tea it is 20% oxidated but I do not categorized as light oolong.


Suchý list má sviežu jemnú ľahkú sladkastú vôňu a zároveň pri "hlbšom nádychu" cítiť seno. Po sparení je cítiť pečené gaštanové tóny zároveň je kdesi v úzadí cítiť ľahké ovocno-kvetinové tóny typické pre zelené čaje. Po opláchnutí som zacítil jemnú hroznovú arómu či až bieleho víno.

The dry leafs had fresh light sweet smell and after a deep breath smelled the aroma of hay. At warmed up leafs I felt chestnuts and somewhere at the background were fruity-flowery tones which are typical for green tea. The rinsed leafs had light grape (white grape) aroma or even like a white wine. 


Zajo mi doporučil aby som ho zalieval chadnejšiou 70°C vodou, tak som prvý nálev pripravil 5g na 200ml a lúhoval som 1min. Nálev bol ľahký jemný sladko ovocno hroznový (biele hrozno), marhulovo-broskyňový a zároveň som tam cítil takú jesennú arómu opadaných lipových listov. Dochuť je medovo sladká. Celkom zaujíma vec nastala, keď som si zadefinoval chuť tak som zdvihol spadnutý obal od vzorky a tam stojí: "...sladkastou chuťou s tónmi medu, broskýň a hrozna."  čo je celkom presne. 

Zajo recommended me to use colder 70°C water, so, I prepared the first stepping - 5g on 200ml and I brew it for 1 min. The infusion was light sweet grape, apricot peachy and I also felt there an autunm aroma of fallen lime leafs. The aftertaste was honey sweet. An interesting thing happened when I took a fallen sample pacing and read it, there was written: "...sweet taste tones of honey, peach and grapes."


Celkom trvácny bol tento čaj, dal 4 silné plné nálevy a aj ten 5. nebol úplne na zahodenie. Farba nálevu bola plná žltá s odtieňom do marhuľovo oranžovej. Listy nemali jednotnú farbu boli jednak svetlo zelené ale aj veľa hnedých listov som tu našiel. Zložené boli z tipsu + prvý lístok.      

It is a long-runner, I made 4 full and tasty steppings and the fifth was not so bad. The color was fully yellow with shades of peach orange. Leafs did not have a unify color, there was light green but also many brown leafs, they were composed of tips + first leaf.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára