pondelok 4. novembra 2013

2011 Xiangming TF Jingmai Shan

Čaje, ktoré sú fakt dobré tak sú zväčša obvešané rozmanitými superlatívmi o tom, aký je ten čaj dobrý, výnimočný či prečo je neobvyklým čajom tejto sezóny. Na druhej strane potom sú tu tie druhé čaje, čo nie sú zrovna najlepšie, nie sú hitom sezóny a rozhodne nie sú vynímočné, ale to čo ich spája je fráza: "na každodenne popíjanie". V podstate iné čaje sa ani v čajových šopoch ani nedajú nájsť. Buď je to skvost alebo "každodenný". Tento sa na škále nachádza medzi tými čo sú na bežné popíjanie.

Tea which are really good have descriptions filled by superlatives about how is it great and why it is unusual... On the other hand, there are tea which are not that good and they are usual but what they have in common is that all have a label: "for everyday drinking". Well, different tea you cannot find in our shops. This one is on the scale in a between those for causal drinking.


Jeho cena (12,85€ za 357g) naznačovala, že sa nebude jednať o sheng čo kope prvú ligu, práve na naopak, že bude lízať hranicu slabého priemeru či lepšieho podpriemeru. 

Vo vôni je cítiť drsnejšie tóny, kôry stromov či listov na druhej strane silná sladká upotená aróma s tónmi lúčnych kvetov, záhradného svetlého ovocia a vodného melónu. Zároveň hutná rumová sladká vôňa spolu s šťavnatou arómou jahodového džemu. 

The price (12,85€ for 357g) says that it cannot be first league but it will be average or under average. 

The smell is rough and I felt there tones of tree bark or leaf, on the other hand there was strong sweet sweaty aroma with tones of flowers and garden fruit. Also I a strong rum sweet smell with juicy aroma of strawberry jam. 


Prvotná chuť - telo je horko trpké, jačmeňové s drsnejšími lesnými tónmi. Trpkosť paralyzuje jazyk. Niekde v úzadí cítiť síce slabú ale hutnú ovocnosť. Dochuť je krátka ale zároveň príjemne sladko marhuľovo ovocná a maslová. Časom sa jej trvácnosť predlžuje. 

The first taste / body was bitter, barley with rough tones. The bitterness paralyze the tongue. Somewhere in the background I felt weak but massive fruitness. The aftertaste is short but pleasantly sweet apricot fruity butter.  The aftertaste is growing by the time. 


List je drobnejší, ale je obstojne žilnatý podľa slov predajcu (SlávneČaje.cz) by sa malo jednať o malo listú odrodu, ale mao cha by mala byť zo starších čajových stromov. 

Leafs are smaller but they are nice veined as the seller (SlávneČaje.cz) says, it should be from tea trees. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára