pondelok 9. decembra 2013

2007 Xiaguan Jia Ji (甲级) Tuocha

Doteraz som mal možnosť ochutnať (čo si pamätám, ale bolo ich už viacej) 3 Xiaguany a to stačilo aby som si vytvoril tak trochu averziu ku nim a nepatria zrovna ku shengom, ktoré by som vyhľadával. Tento zrovna, ale patrí k tým lepším prípadom (veď preto som si aj článok dovolil napísať).

Until today I had a chance to taste 3 other Xiaguans a it was enough to have an averse to this sort of sheng but this particular one is better one.  


Tak ako aj ostatné Xiaguany, tak aj tento má v sebe drsnejšie, horkejšie, drevnaté tóny dotvorené takou krušovitosťou, zatuchlou arómou babkinej skrine (tzv. pojem s ktorým by sa nám to asi viacerým spájalo). V rohu cítiť jemné sladké ovocné tóny (aby sa shneg nepovedalo).

Opláchnuté hrudky touchi majú priame - lineárne ostro-korenisté sklony, ktoré ostro režú nos. Trochu "zakvasené" listy v horúcej konvičke majú až arómu červeného vína (alkoholovosť + triesloviny).

As well as other Xiaguan also this has stronger, bitter, woody rough and mustiness of a grandma wardrobe (it is a term which I think that many of us will agree). In back there are sweet fruity tones (you know each sheng has it is some way).

Washed leafs of tou cha has direct - linear sharp - spicy character and they "harm" nose. After a while in a warm teapot the leafs gets a aroma of red wine (alcohol + tannins).


Vlhké taiwanské skladovanie, Xiaguan receptúra a 6 rokov zrenia predurčujú, že tento čaj je trochu inde ako jeho rovesníci. Chuť je zrelosťou bližšie Yiwu-čkam z rokov 2000-04s (samozrejme slabšie) než ku iným 2008 a mladším.

Wet Taiwan storage, Xiaguan's recepture and 6 years of aging predetermine that it would be somewhere else than his other peers. The taste is closer to Yiwu's from 2000-04s (weaker) that to other 2008 and younger.  


Sprvu trochu je cítiť, nie rušivé, nahorklé zemité tóny koreňovej zeleniny. Celé zaobalené v tzv. babkinej aróme. Postupne prechádza cez trochu prázdne "drevnaté" telo do sladkastej chute jablkovej šťavy, jačmenného sladu a chmeľovej horkosti. Trochu to celé ako také slabšie pivo aj chutí avšak v ústach sucho ostáva.

Inak to prirovnanie k pivu nie je úplne odveci :) farba nálevu vo mne evokuje spomienku na moje oblúbené pivo Ferdinant, polotmavá 13° až s poetickým názvom "Sedm Kulí".

From the begging there are present bitter earthy tones of root vegetable and it is covered with the "grandma" aroma. It flows through little bit empty body into sweet taste of apple juice, barley melt and hops bitterness. It seems to me as a weaker beer but the dry feeling is remains.

By the way the comparison to the beer is quite funny :) the color evoke to me a memory on my favorite beer Ferdinat, the half-dark 13° with poetic name "Sedm Kuli" (seven balls).  

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára