utorok 17. júna 2014

Kuwapani Makalu Tippy First Flush 2014

Už druhé leto objavujem čaro čajov z Nepálu, z tej nenápadnej krajiny z popod Himalájí. Doteraz všetky, ktoré som pil mali spoločného menovateľa a tým bolo to, čo z nich robí naozaj letný čaj, ľahkosť, jemnosť a "na voňanosť". V lete človek nepotrebuje hutný, ťažký energický čaj, ale len letné pohladenie.


Rovnako je tomu aj pri tomto Nepálcovi, ktorý je pre mňa osobne prvým jarným čajom roku 2014. Keďže nepatrím ku tým, čo slintajú a nedočkavo čakajú na prvý dovezený čaj, tak je tomu až na konci Mája...
 

Makalu Tippy má ťažšiu tmavšiu darjeelingovú arómu po horkej čokoláde, slivkách, muškáte, sušených hrozienkach, ale aj sladko-horkastú vôňu s trávnatým základom. Opláchnuté lístky majú už radikalneišie odlišnú vôňu.


Horké-tmavé tóny boli prevážené sladkými ovocnými arómami ako napríklad čerstvé zelené htozno, jablká a celkovo tam badať takú arómu gumených medvedíkov, ktorú zvyknem cítiť v pri čerstvých a kvalitných Darjeelingoch.


Chuť má veľmi komplexnú. Horké, pevné darjeelingové telo plné tmavších tónov, ktoré sú ozdobené sladkými ovocno-kvetinovími svetielkami. Potom sa to však prehupne do trochu prázdnej medzi fázy, ale dochuť je naozaj pekná, je sladká "po gumených medvedíkoch". Nálev má svetlo žlto-hnedú faru. Listy sú pekné nelámané, zväčša celé.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára